неділя, 16 березня 2008 р.

Стислість - сестра таланту :)

Українські лікарі застерігають – епідемія грипу вже поруч


За минулий тиждень удвічі зросла кількість випадків захворювання українців на грип, повідомляє Міністерство охорони здоров'я. Проте епідеміологічний поріг в Україні поки не перевищений.

Так, протягом минулого тижня занедужали понад 36 тисяч осіб. Майже половина з них діти до 14 рокі. 571 людину - шпиталізовано.

Мінохорони здоров’я попереджає про ймовірну активізацію епідемічного процесу найближчим часом у зв’язку з початком занять у навчальних закладах і поверненням людей на робочі місця після різдвяних свят.

Ця замітка з «Української правди», написана copy-paste з прес-реліз.
Бо, по-перше, необхідні дно заповнювати площу якоюсь інфою.
В замітці немає новини. Заголовок – не новинний .
Автор не бачить різниці між грипом та ГРВІ.
Подається багато зайвої інформації, особливо третій абзац. Думаю, журналіст сам не розуміє, що значить парагрип, адено- і респіраторно-синцитиальний грип. До того ж «Українська правда» не медичне видання і ця інформація про різновиди штамів грипу абсолютно ні до чого.
Забагато подається прес-релізівської сухої детальної статистики.
«Про це повідомляє
"Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я в понеділок» - новина публікується в понеділок, тому не треба зазначати день..
Стислість – сестра таланту :)

КЛОНУВАТИ ЧИ НЕ КЛОНУВАТИ?

Ажіотаж розпочався у ‘96 з народженням Доллі. Доллі стала популярною. У ‘97 вона з’явилася на обкладинці “Time” – одного з найвпливовіших видань свті. Доллі була вівцею і паралельно першою офіційно клонованою у світі великою твариною.

Реакція ЗМІ на народження Доллі вражала та переповнювалася страшними прогнозам. Так, популярный німецький журнал Der Spiegel
опублікував на обкладинці фотографію клонованого Гітлера, Енштейна пробуджуючи у громадській свідомості острах - клонування людини у найближчому майбутньому.

Клонування – створення ідентичних нащадків (клонів) шляхом безстатевого розмноження. Результатом клонування є популяція клітин або організмів з однаковим набором генів (генотипом). Науковці виділяють два різновиди цієї біотехнології: репродуктивне та терапевтичне клонуванн. У першому випадку відтворюються живі істоти. У другому – вирощуються окремі тканини у донорських і фармацевтичних цілях.

Перші людські клони?


Наприкінці 2002 року впливові світові інформ-агентства поширили сенсаційну інформацію: «НАРОДИЛАСЯ ПЕРША КЛОНОВАНА ЛЮДИНА. Про клоноване дитя розповіла Брижит Буасельє, голова компанії «Clonaid» та член міжнародної релігійної общини раелінів. Послідовники цієї общини вважають, що життя на Землі було створене інопланетянами та що людям потрібно шляхом клонування досягнути безсмертя. Пані Буасельє стверджувала, що у лабораторії компанії клонували дівчинку-генетичного двійника тридцятирічної жінки. Назвали дитя символічно – Єва.

Від Єви до сьогодні з’являлось ще кілька повідомлень про народження клонованих немовлят. Проте, усі подібні заяви сумнівні, адже жодної наукової експертизи проведено не було.

«ЗА» та «ПРОТИ»

Клонування - одне з найобговорюваніших наукових досягнень на сьогодні. Чи мають науковці моральне право на клонування людини? Чи має наука достатньо інформації для проведення таких експериментів? Що буде, якщо в результаті на світ з’явиться клон людини з вадами? Що з ним робити? Чи має людство право на знищення такого невдалого наслідку, тобто право на знищення клона?


Існує маса аргументів «за» і «проти» клонування.

Беззаперечним є те,
що терапевтичне клонуванням, отримання у великій кількості стволових клітин, надасть можливість медикам лікувати досі невиліковні хвороби. Такі, як діабет, інфаркт міокарда, рак, хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера (старече слабоумство) тощо. Та допоможе рятувати життя людей, що постраждали від нещасних випадків, катастроф і.т.п.


Проте,
науковцями виявлено, що у клонованих

тварин часто розвиваються фізичні дефекти або їх вражає передчасна смерть. Схема клонування

Так, американські вчені, клонуючи мишей, зіштовхнулися з проблемою. У клонів шостого покоління виникає прихований дефект, вочевидь набутий в процесі клонування.
Вчені висувають дві можливі передумови цього. Перша полягає у тому, що закінчення хромосоми (теломер) з кожним поколінням клонованих тварин стає коротшим, «сточується», і саме це могло призвести до неможливості подальшого продовження потомства, та до передчасного старіння клонів. Друга передумова – погіршення загального стану здоров’я клонованих мишей з кожним новим клонуванням.

Результати дослідження з наводять на думку, що і інші клоновані ссавці, у тому числі людина, матимуть ті ж самі проблеми, каже доктор біологічних наук, керівник лабораторії розвитку нервової системи людини Інституту морфології людини РАМН Сергій Савельєв.

«Про «гучне» народження Доллі знають усі. Проте мало хто знає, що експеримент з Долі є єдиним успішним з 277. Що стосується безпосередньо клонування людини, то це схоже на фантастичний роман. Цікавий, та абсолютно нереалістичний на даному етапі розвитку науки. Ось, наприклад, статеве диференціювання, якщо з ним не впоратися - не буде нормального процесу розвитку органів, буде аномальний зародок. Гормонально не збалансований він розвинеться в ідіота.

Ще дивнішою уявляється ідея про можливість вирощування окремих органів з метою пересадки. Адже для цього потрібно виростити увесь організм. В органогенезі людини не можливо сформувати окремо якусь частину, оскільки існує динаміка складних взаємозв'язків, індукційних процесів. Треба зробити ввесь організм, а потім відрізувати потрібну частину».

Закон та релігія vs. клонування


Декларація ООН по клонуванню людини, (що містить заклик до держав-учасниць заборонити всі форми клонування людей в такій мірі, в якій вони несумісні з людською гідністю і захистом людського життя) була з великим трудом прийнята у 2005 році। З 192 країни проти неї проголосували 34. Серед них Англія, Франція, Китай, Японія.

Вівця Доллі тепер експонат музею. Вона врешті стала безсмертною.
Так, японський парламент, що щорічно розглядає перелік найважливіших для країни напрямів науки, схвалив до 2020 року розшифрувати формулу безсмертя. Відповідно, які б закони, що забороняють клонування не ухвалювалися, дослідження у цій галузі продовжуматимуться.



Ортодоксальні релігії жорско дотримуються своїх традиційних позицій. Ватикан з самого початку беззаперечно звинуватив вчених, що працюють у галузі клонування, «у блюзнірстві проти релігії». Усі головні християнські течії вважають за етично неприпустиме будь-яке втручання людини в процеси репродукції та генетики живих істот. На користь заборони клонування людини категорично висловилася і Ліга ісламського світу.





На сьогодні не можна ще упевнено прорахувати всіх наслідків застосування методів генної інженерії, зокрема клонування. Проте достеменно відомо, що наука на сучасному етапі розвитку, не може вирощувати окремі органи. А створення окремого клонованого організму з передбаченим процесом розвитку - вельми сумнівне та потребуює серйозного наукового обгрунтування. Більш того, не можна повністю виключити можливість різних зловживань і навіть злочинів, пов'язаних із клонуванням. Беззаперечним є дотримання відкритості, публічності та контролю за дослідженнями у галузі клонування.